Moneual MBOT 900

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 999,00 zł 1999.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 3.89
Producent: Moneual
Kod produktu: MBOT900

Opis

Moneual MBOT 900

Moneual MBOT 900

 

Najnowszy automatyczny odkurzacz Moneual MBOT 900 korzysta z najlepszej aplikacji mobilne w świecie robotów sprzątających. Urządzenie wyposażone zostało również w silnik bezszczotkowy NIDEC produkowany w Japonii. Robot wykorzystując potężną siłę ssania, która w połączeniu z systemem szczotkowania oraz najskuteczniejszą aktualnie nawigacją LDS Lidar, oferuje fenomenalnego pod każdym względem inteligentnego robota sprzątającego.


Moneual MBOT 900 - system nawigacji LDS Lidar

Charakterystyka pracy  

Moneual MBOT 900 pracuje w niezwykle inteligentny sposób. Robot błyskawicznie oraz bardzo dokładnie skanuje przestrzeń pracy co umożliwia mu precyzyjne przemieszczanie się po obszarze sprzątanym. MBOT rozwinięty jest zarówno pod względem technologicznym jak i mechanicznym. Urządzenie doskonale orientuje się w terenie, bezbłędnie przemieszcza się z jednego pomieszczenia do drugiego. Zawsze obiera najbardziej efektywną trasę jazdy, dzięki technologii rozpoznawania terenu w czasie rzeczywistym, robot na bieżąco dostosowuje tor sprzątania względem otoczenia. Znajdujący się w robocie, bezszczotkowy silnik generuje wysoką moc zasysającą. Ściśle współpracuje z systemem szczotkowania co daje wspaniałe efekty odkurzania. Oba te systemy są rozwinięte do tego stopnia iż wielu producentów często wyposaża robota tylko w jeden z nich. W przypadku Moneual MBOT 900 otrzymujemy pełen zakres technologiczny oraz znakomite zespoły sprzątające.


Moneual MBOT 900 - Znakomity dla posiadaczy zwierząt

Znakomity dla właścicieli zwierząt

Charakterystyka pracy Moneual MBOT 900 umożliwia mu szczególnie skuteczną eliminacje sierści, włosów oraz piasku, które występują w domach właścicieli zwierząt w znacznie większym natężeniu. Współpraca wysokiej siły zasysającej oraz intensywnej pracy szczotki głównej - wspomaganej przez dwie szczotki boczne, oferuje znakomite rezultaty odkurzania. MBOT 900 wspaniale poradzi sobie z usunięciem nagromadzonej nawet w dużym stopniu sierści czy piasku.


 Moneual MBOT 900 - system pracy szczotek

System pracy szczotek
 

Moneual MBOT 900 wyposażony został w nowoczesną szczotkę główną przeplataną trwałymi łopatkami gumowymi oraz gęstym włosiem, dwie rozmieszczone symetrycznie, wirujące szczotki boczne. Ścisła współpraca tych komponentów, gwarantuje wysoką skuteczność sprzątania. Szczotka główna ze względu na swoją uniwersalność eliminuje z podłogi, zarówno zanieczyszczenia większe (piasek, sierść, kamyczki itp.) jak i te mniejsze (włosy, kurz, pyłki itp.). Szczotki boczne znacznie zwiększają obszar roboczy automatycznego odkurzacza. Zagarniają one zanieczyszczenia w strefę pracy szczotki głównej z miejsc trudno dostępnych dla MBOT 900 np. kąty oraz krawędzie ścian.


 Moneual MBOT 900 - sinik bezszczotkowy BLDC

System siły zasysającej

Silnik bezszczotkowy NIDEC generujący siłę zasysającą na poziomie 2200Pa współpracuje z systemem pracy szczotek w celu uzyskania jak najlepszy rezultatów sprzątania. Siła zasysająca jest jednak tak duża oraz ma taki wpływ na skuteczność odkurzania iż należy systemy te rozdzielić. Turbina co prawda wspomaga transport zanieczyszczeń ze szczotki głównej do pojemnika na kurz, jednak moc generowana przez silnik jest tak duża że robot pobiera brud również z poza szczotki przyspieszając proces odkurzania oraz zwiększając skuteczność urządzenia Moneual MBOT 900.


 


 Moneual MBOT 900 - system nawigacji LDS Lidar

LDS Lidar - najinteligentniejsza nawigacja w świecie robotów sprzątających 

Lidar jest technologią polegającą na ścisłej, nierozerwalanej współpracy lasera z teleskopem. Laser przesyła poprzez specjalny układ optyczny, bardzo dokładne silne impulsy światła o sprecyzowanej długości fali, w określonym zakresie. Światło to ulega podczas podróży rozproszeniu, które jest rejestrowane poprzez teleskop, a następnie wysyłane oraz analizowane komputerowo. System wysyła informacje do płyty głównej robota sprzątającego, który poprzez uzyskane dane porusza się po obszarze pracy, inteligentnie oraz precyzyjnie.


  Moneual MBOT 900 - aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna

Bardzo wygodna, szybka, bezpieczna oraz przyjemna w obsłudze aplikacja Moneual MBOT. Oferuje funkcjonalność, która pozwala związać się ze swoim robotem, czyniąc go doskonałym pracownikiem inteligentnie wykonującym polecenia. Aplikacja mobilna jest poważnie rozwinięta, użytkownik ma do dyspozycji:


 

Moneual MBOT 900 - projektowanie stref sprzątania

  

Projektowanie stref sprzątania

Funkcja pozwala na wyznaczenie elastycznych stref sprzątania. Na mapie zeskanowanego mieszkania po pierwszym odkurzaniu użytkownik może nakreślić do 10 obszarów odkurzania, każdej nadać dowolną nazwę oraz jedną z trzech opcji stałych – sprzątanie zwykłe, sprzątanie podwójne, strefa zabroniona. System ten jest najbardziej rozwiniętym oraz pro użytkowym z pośród obecnie występujących w innych konkurencyjnych aplikacjach służących do zarządzania robotem sprzątającym. Warto dodać że wyznaczając np. 6 stref sprzątania mamy możliwość wyboru terenów roboczych. Nie jest tak że robot będzie zawsze sprzątał wszystkie obszary zaprojektowane. Tworzenie stref pozwala projektować, dostosowane indywidualnie do potrzeb każdego użytkownika sektory odkurzania, które zmieniają oblicze korzystania automatycznego odkurzacza Moneual.


Moneual MBOT 900 - strefa zabroniona

Wirtualne blokady

Zaawansowana technologia występująca w MBOT 900 daje możliwość zrezygnowania z tak niepotrzebnych oraz mało estetycznych akcesoriów jak wirtualne ściany czy taśmy magnetyczne. Wystarczy zaledwie parę kliknięć w telefonie aby ustawić dowolną strefę w którą robot podczas pracy ( niezależnie czy strefowej czy zwykłego odkurzania) nie zawita nigdy. Rozwiązanie to jest nie tylko funkcjonalne ale również oszczędne – nie musisz wydawać dodatkowo pieniędzy na akcesoria służące do wyznaczanie znacznie mniej elastycznych obszarów wirtualnych.


Moneual MBOT 900 - czyszczenie miejscowe
Czyszczenie miejscowe

Opcja służąca do nanoszenia na wirtualną mapę mieszkania jednorazowego, kwadratowego obszaru sprzątania. Przydatna funkcja w sytuacjach potrzeby szybkiego odkurzania wybranego obszaru. Wystarczy umiejscowić strefę tymczasowy na mapie a robot błyskawicznie uda się aby dokładnie ją odkurzyć.


Moneual MBOT 500 - szczotka główna
Siła ssania

Zarządzanie intensywnością pracy silnika zasysającego zanieczyszczenia, umożliwia zmianę na jedne z trzech poziomów mocy w dowolnym momencie pracy urządzenia czy też gdy jest ono w stanie spoczynku (aby gdy wyruszy sprzątać, miało już zmienioną siłę ssania). Opcja ta jest przydatna ponieważ wiadome jest ze robot pracując na najwyższa obrotach generuje największy pobór energii z akumulatora. Gdy natomiast odkurzamy często, moc środkowa czy też najmniejsza jest w zupełności wystarczająca, odkurzacz jest też cichutki jak mysz. Oczywiście to z jakiej mocy powinniśmy korzystać, zależy od ilości oraz formy zanieczyszczeń znajdujących się w obszarze sprzątania. Moneual jednak daje tu wolną rękę – każdy odkurza jak chce.


 Moneual MBOT 900 - harmonogram pracy

Harmonogram czyszczenia

Funkcja umożliwiająca zaprogramowanie tygodniowego planu sprzątania. Dokładność harmonogramu sprowadza się do cyklów sprzątania ustanowionych na konkretny dzień, godzinę czy minutę. Użytkownik ma również możliwość personalizacji poszczególnych przejazdów. Czyszczenie całkowite oraz czyszczenie z podziałem na konkretne strefy w wybrany dzień, pozwalają zaprogramować robota w wyjątkowy sposób dla każdego właściciela.


Moneual MBOT 900 - moje roboty

Moje roboty

Kategoria ta służy do zarządzania dostępem innych użytkowników do robota sprzątającego. Można również nadać własną nazwę urządzeniu oraz dodawać inne urządzenia które obsługuje aplikacja MBOT.


 Moneual MBOT 900 - raport zużycia komponentów

Konserwacja

Raport stanu zużycia oraz zanieczyszczenia części eksploatacyjnych i czujników - w tej zakładce wyświetlone są (w formacie procentowym) informacje odnośnie stanu: filtra, szczotek bocznych, szczotki głównej oraz zanieczyszczenia czujników.


 Moneual MBOT 900 - diagnoza błędów 

Diagnoza błędów

Wewnętrzny system, który po aktywacji, skanuje urządzenie w celu wyszukania błędów w kategorii – silnik, zasilanie, czujniki oraz zabrudzenia komponentów.


 

 Moneual MBOT 900 - zdalne sterowanie

Zdalne sterowanie

Mobilny pilot za pomocą którego możemy przemieszczać robota w dowolnym kierunku, włączyć/wyłączyć tryb sprzątania, kontrolować moc siły zasysającej, aktywować funkcje dokładnego sprzątania punktowego w miejscu w którym aktualnie znajduje się robot, wysłanie MBOT 900 na stacja ładującą.


 Moneual MBOT 900 - przebieg pracy

Przebieg

Jest to zapisana historia każdego cyklu sprzątania wykonanego przez robota z datą oraz godziną zakończenia sprzątania. 


 Moneual MBOT 500 - szczotka główna

Szczotka główna

Wykonana z wytrzymałego tworzywa przeplatana gumowymi łopatkami oraz gęstym włosiem. Szczotka główna Moneual MBOT 900 zapewnia wysoka skuteczność zbierania zanieczyszczeń zarówno na powierzchniach twardych jak i dywanowych. Szczotka porusza się z duża prędkością wspierana dodatkowo silnikiem zasysającym zanieczyszczenia.


 Moneual MBOT 900 - szczotki boczne

Szczotki boczne

Umiejscowione z przodu urządzenia zwiększają obszar roboczy MBOT oraz odpowiedzialne są za zagarnianie zanieczyszczeń z miejsc trudno dostępnych, w obszar pracy szczotki głównej oraz turbiny. Trwała konstrukcja i długie włosie szczotek, przedłużają okres eksploatacji oraz gwarantują skuteczną prace robota sprzątającego.

 


 Moneual MBOT 900 - system filtracji powietrza

System filtracji

Moneual MBOT 900 wyposażony został w niezwykle skuteczny system filtracji. W robocie znajduje się zespół filtrów odpowiedzialnych za powstrzymywanie nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń przed wydostaniem się z pojemnika na kurz. Potrójna filtracja wychwytuje cząsteczki brudu o rozmiarach 0,3 mikrona. System ten jest niezwykle istotny przy ocenie rezultatów sprzątania urządzenia. W pojemniku na kurz znajduję się potrójna brama dla zanieczyszczonego powietrza przepływającego przez odkurzacz. Filtry: HEPA, Węglowy oraz Ochronny, dokonują wnikliwej weryfikacji stanu powietrza sprawiając że z robota wypływa ono już oczyszczone. 


   Moneual MBOT 900 - koła

Koła

MBOT 900 wykorzystuje zaawansowany system napędowy. Robot płynnie przemieszcza się podczas wykonywania cyklu sprzątania oraz bez trudu pokonuje niewielkie wzniesienia np. dywany. Wykonane z trwałego tworzywa opony gwarantują stabilną jazdę automatycznego odkurzacza bez obaw o poślizgi czy boksowanie. 


Moneual MBOT 900 - czujniki spadku

Czujniki spadku

Robot wyposażony jest w wiele specjalnych czujników. W większości odpowiedzialne one są za bezpieczną jazdę ME775. Największą role odgrywają czujniki spadku. Automatyczny odkurzacz wykrywa krawędzie (np. początek schodów) dzięki czemu eliminuje ryzyko spadku co skutkowało by poważnym uszkodzeniem całego urządzenia.


 Moneual MBOT 900 - automatyczny powrót do stacji

 

Automatyczny powrót do stacji ładującej 

W przypadku dużego obszaru sprzątania gdy MBOT 900 wyczerpie moc znajdującą się w akumulatorze, samodzielnie jedzie na stacje bazową. Po naładowaniu baterii powróci dokładnie w to miejsce w którym przerwał uprzednio odkurzanie aby dokończyć rozpoczętą prace. Rozwiązanie to daje użytkownikowi 100% pokrycia powierzchni sprzątanej bez względu na jej rozmiary. Po zakończeniu cyklu pracy Moneual jedzie do bazy, aby się naładować i być w gotowości do kolejnego sprzątania.

 


Moneual MBOT 900 - czujniki anti-touch
 

Czujniki Anti-Touch

MBOT 900 posiada czujniki odpowiedzialne za wykrywanie przeszkód oraz eliminacje ryzyka kolizji. Rozmieszczone na zderzaku robota, wykrywają wszelkie napotkane obiekty oraz wysyłają sygnał do urządzenia. Dzięki nim automatyczny odkurzacz unika niepotrzebnego obijania się o przeszkody (podjeżdżając jedynie na odległość potrzebną aby szczotka boczna zagarnęła zanieczyszczenia znajdujące się przy krawędzi przeszkody).


 

Porównanie: Lidar vs Kamera  

 

 

LDS Lidar zastosowany w Moneual MBOT 900 gwarantuje nieporównywalnie większą dokładność w skanowaniu obszaru pracy. Przekłada się to na skuteczne odkurzanie pomieszczeń oraz logiczny, zorganizowany sposób poruszania. 
Dokładnie zeskanowane pomieszczenie oraz inteligentnie zaplanowanie trasy, umożliwia wykorzystanie w całości ogromnego potencjału robota Moneual oraz jego wspaniałych zespołów odkurzających (siła zasysająca i szczotkowanie).

Technologia, która nadal występuje w większości robotów sprzątających – nawigacja optyczna – jest nie tyle co przestarzała, ale przede wszystkim mało skuteczna. 
Nawigacja optyczna bywała często nie dokładna przez różnego rodzaju zakłócenia - jej głównym systemem orientacji polegał na ustaleniu położenia skanując sufit pomieszczenia. Wykorzystując taki system, wszelkiego rodzaju przeszkody stojące na drodze robota np. meble, doniczki, filary nie były identyfikowane przez robota co wprowadzało go często w nie potrzebną utratę czasu na jazdę po omacku po pomieszczeniu w poszukiwaniu przejazdu. 
Lidar wysyła dokładne wiązki lasera z głowicy obracającej się 360 stopni, technika ta umożliwia rozpoznanie wszelkich przeszkód rozmieszczonych po całym pomieszczeniu. 
W trakcje poruszania się MBOT 900 na podstawie błyskawicznie uzyskanych danych opracowanych przez system operacyjny, obiera najlepszą aktualnie trasę przemieszczania się podczas wykonywania cyklu pracy. We współpracy z zaawansowanym system operacyjnym technologia tworzy dokładną wirtualną mapę obszaru sprzątanego przez automatyczny odkurzacz.

 

 

 

 


 

  

 

 

Moneual MBOT 500 - dane techniczne

 

Dane techniczne:

 • Producent: Moneual
 • Model: MBOT 900
 • Czas pracy: 120 minut
 • Czas ładowania: 180 minut
 • Pojemność zbiornika na kurz: 0,6 l
 • Rodzaj filtru: Potrójna filtracja
 • Wymiary: 
 • średnica: 33,5 cm
 • wysokość: 9,5 cm
 • Gwarancja: 2 lata / 24 miesiące

Zawartość zestawu  

 • Moneual MBOT 900
 • Stacja ładująca
 • Zasilacz do stacji ładującej
 • Dodatkowy filtr powietrza 
 • Akumulator Moneual Li-Ion 2600mAh (w urządzeniu)
 • Dodatkowe dwie szczotki boczne 
 • Szczotka główna (w urządzeniu)
 • Narzędzie do czyszczenia
 • Śrubokręt do demontażu szczotek bocznych
 • Instrukcja obsługi i Szybki start
 • Karta gwarancyjna w języku Polskim - Gwarancja 2 lat od daty zakupy. 

  Zapraszamy do wypożyczenia automatycznych robotów sprzątających do odkurzania oraz mycia podłóg, dywanów, okien, luster, stołów i glazury od 100 zł/doba.

  Za niewielkie pieniądze przekonasz się, jak w codziennym życiu pomocne są roboty. Jeśli zdecydujesz się na zakup, za wynajem nie zapłacisz nic. Zapraszamy  

  Kliknij, aby zapoznać się zasadami wypożyczenia urządzeń.


  W przypadku jakichkolwiek pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji.

  Tel.: 790 634 007

  E-mail: kontakt@roboexpert.pl

Dane techniczne

Wysokość 9,9 cm
Średnica 34,5 cm
Waga 5,2 kg
Poziom hałasu 68 dB
Siła ssania Pa
Typ akumulatora Li-Ion, 2600mAh 14,4 V
Czas Pracy około 80 minut
Czas ładowania 240 - 300 minut
ASYSTENT GŁOSOWY YIKO Nie
Ilość szczotek bocznych szt
Unoszony mop Nie
Wysokość podnoszonego mopa mm
Wysuwany w bok pad mopujący Nie
Pranie mopa Nie
Pranie mopa na gorąco Nie
Temperatura prania mopów °C
Suszenie mopa Nie
Zbiornik na wodę w robocie Nie
Cliff Sensor- nie spada ze schodów, uskoków Tak
Automatyczny powrót do bazy i ładowanie Tak
Wznawianie pracy po naładowaniu w miejscu, w którym robot przerwał sprzątanie Tak
Aplikacja mobilna Tak
Aplikacja w języku Polskim Tak
Łączność Wi-Fi 2.4GHz
Podgląd z kamery Nie
Programowalny harmonogram tygodniowy Tak
Funkcja ustawiania stref Tak
Ściany wirtualne Tak
Rodzaj wirtualnej ściany/przegrod Możliwości ustawiania w aplikacji
Możliwość sterowania za pomocą pilota Nie
Zapamiętywanie wielu map Tak
Wykryje dywany lub wykładziny Tak
Wkład mopa-zmywający wibrujący, aby lepiej poradzić sobie z uporczywymi plamami Nie
Pojemność kosza na zanieczyszczenia 0,4 l
Automatycznie opróżnia pojemnika na kurz w urządzeniu, po powrocie do bazy. Nie

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (4)

28 lutego 2022

Od 2 miesięcy nie działa aplikacja, przez co sensowność zakupu tego robota robi się bardzo niska

14 marca 2022

Mogę tylko powtórzyć: Od 2 miesięcy nie działa aplikacja, przez co sensowność zakupu tego robota zrobiła się żadna. Zmarnowane pieniądze

15 marca 2022

Aplikacja nie działa na Androida 12 a producent nie widzi problemu... żenada... Następnym razem wybiorę inną firmę.

22 marca 2022

Potwierdzam. Aplikacja nie działa na Androida 12. Producent od 3 m-cy nie jest w stanie poprawić aplikacji. To jakaś porażka!!! Następnym razem na pewno wybiorę innego robota.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Sklep i Serwis - Daj się wyręczyć

790-634-007

kontakt@roboexpert.pl

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl